Kursy stacjonarne w Kwidzynie

Nasi słuchacze polecają

Czym są kursy stacjonarne w szkołach Żak?

Jest to forma nauki pozaszkolnej, która umożliwi Ci uzyskanie umiejętności i kwalifikacji zawodowych oraz uzupełnienie wiedzy ogólnej. Kursy zawodowe pozwalają na zdobycie nowej profesji. Wszystkie kursy i szkolenia są realizowane w oparciu o programy autorskie dopasowane do potrzeb rynku pracy i nowych trendów panujących w nauce zawodu. Są też zgodne z obowiązującymi przepisami prawnymi, a nasze ośrodki szkoleniowe posiadają wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

Czego nauczysz się na naszych kursach?

Nieważne czy chcesz poszerzyć swoją wiedzę, podnieść swoją atrakcyjność na rynku pracy, czy dowiedzieć się więcej o swoim hobby – w naszej ofercie znajdziesz kursy kosmetyczne, socjalno-opiekuńcze, artystyczne, biznesowe, gastronomiczne, komputerowe, językowe, przygotowujące do matury i wiele, wiele innych.

Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymają zaświadczenie wydane na podstawie &22 ust. 4 rozporządzenia MEN z dnia 19 marca 2019r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych oraz certyfikat Centrum Nauki i Biznesu „Żak.

Kto może zostać kursantem?

Kursy przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych, którzy ukończyli 18 lat. Dodatkowym warunkiem przyjęcia na niektóre kursy jest posiadanie wykształcenia zasadniczego zawodowego lub średniego. Wszystkie informacje znajdziesz w opisach poszczególnych kursów oraz w sekretariacie każdej szkoły.

Jak się zapisać?

Dostanie się na wybrany kurs jest wyjątkowo łatwe – nie musisz zdawać żadnego egzaminu. Wystarczy wybrać miasto, w którym chcesz odbyć kurs i zapisać się online lub wybrać się do sekretariatu Żaka w Twoim mieście.

Jakie kursy warto ukończyć?

Żak oferuje szeroki wybór kursów i szkoleń. Dużą popularnością cieszą się m.in. kursy takie jak: kursy księgowości, kursy masażu, kursy pierwszej pomocy przedmedycznej, kursy paznokci i kursy zawodowe.

Ukończenie kursu pierwszej pomocy przyda się każdemu, bez względu na wykonywany zawód. Z kolei kursy masażu i paznokci są skierowane do osób, które myślą o pracy w branży beauty. Osobom wykonującym pracę biurowo-administracyjną może przydać się kurs księgowości. Wszystkie zajęcia prowadzone w ramach kursów zawodowych stacjonarnych odbywają się na terenie wybranej placówki Żak i są prowadzone przez nauczycieli będącymi praktykami w danej dziedzinie.